Zalety posiadania sejfu w domu

Zalety posiadania sejfu w domu

Zalety posiadania sejfu w domu

Bezpieczeństwo to kluczowa sprawa o którą warto zadbać planując budowę domu. Odpowiednie zabezpieczenia pozwolą na komfortowe użytkowanie przestrzeni domowej bez obawy o pojawienie się nieproszonych gości. Do najczęściej stosowanych systemów zabezpieczeń przed włamaniami i kradzieżą należą między innymi antywłamaniowe drzwi i okna.

Popularny jest również monitoring otoczenia domu oraz brama otwierana na domofon z kamerą. Coraz częściej można spotkać się także z ofertą domowych sejfów. Rozwiązania, które jeszcze do niedawna były stosowane wyłącznie w firmach powoli przedostają się również na grunt prywatny.

Główne zalety posiadania sejfu w domu

Dobrze zabezpieczony sejf w domu pozwala na przechowywanie kosztowności – pieniędzy, papierów wartościowych czy cennej biżuterii. Alternatywą dla domowego sejfu jest wynajęcie skrytki w banku, jednak takie rozwiązanie sprawia, że swoich kosztowności nie ma się stale „pod ręką” i w razie potrzeby trzeba jechać do banku. Ochrona przed ewentualną kradzieżą to nie jedyna zaleta jaką cechują się sejfy domowe. Wiele firm ubezpieczeniowych przy wycenie kosztów ubezpieczenia nieruchomości bierze pod uwagę to czy na terenie domu znajduje się sejf czy nie. Mieszkania i domy wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia jak na przykład sejfy mogą liczyć na niższe stawki ubezpieczeniowe.

Jaki sejf warto zamontować w domu?

Oferta skrytek i sejfów do prywatnego użytku jest coraz większa, co pozwala na znalezienie produktu dostosowanego do własnych potrzeb. Sejfy różnią się między sobą przede wszystkim klasą bezpieczeństwa – im wyższa klasa, tym i cena takiego sejfu rośnie. Najprostsze sejfy można kupić już za kilkaset złotych. Nadają się one do przechowywania niewielkiej ilości gotówki oraz biżuterii o średniej wartości. Cena sejfu zależy również od jego dodatkowych funkcji. Niektóre produkty oprócz solidnego zamka wyposażone są również w system elektronicznego sterowania. Przy zakupie sejfu warto przemyśleć również miejsce w jakim będzie się znajdował – powinno być ono ustronne i nie rzucać się w oczy. Najlepiej, aby o istnieniu sejfu w domu wiedzieli tylko jego mieszkańcy. Nie powinno się podawać osobom postronnym kodów zabezpieczających umożliwiających otwarcie sejfu.

Domowe sejfy sprawdzić na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-domowe