Zakładamy sklep z odzieżą

Zakładamy sklep z odzieżą

Zakładamy sklep z odzieżą

Wśród bardzo różnych artykułów najczęściej kupujemy odzież. Stąd też dobrym pomysłem na własną firmę może okazać się sklep odzieżowy. Gdzie warto założyć taki sklep? Jakie formalności wiążą się z zakładaniem sklepu?

Odzież jest potrzebna nam wszystkim niezależnie od tego, ile mają lat. Stąd też sklep odzieżowy sprawdzi się zarówno w dużym mieście, jak i w małym miasteczku. Zanim jednak zaczniemy obsługiwać w nim pierwszych klientów powinniśmy zrobić rozpoznanie rynku. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję, jaki profil powinien mieć nasz sklep. Nie ma bowiem sensu otwierać sklepu, jeśli w jego najbliższej okolicy znajdują się sklepy z identycznym asortymentem.

W zależności więc od tego, co oferuje konkurencja wybieramy specjalizację dla swojego sklepu

Kiedy podejmiemy decyzję, co do profilu sklepu możemy przystąpić do załatwiania spraw urzędowych. Swój sklep musimy zarejestrować. W tym celu niezbędna jest rejestracja firmy na formularzu CEIDG. W formularzu tym musimy wpisać wybrany przez siebie kod PKD. Musimy podjąć również decyzję odnośnie formy, w jakiej chcemy opłacać podatek oraz zgłosić swoją działalność do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Po dopełnieniu wszystkich formalności możemy zająć się zakupem niezbędnego wyposażenia do sklepu

Nie może w nim przede wszystkim zabraknąć kasy fiskalnej, lady, wieszaków i półek. W sklepie konieczne są także lustra, dobre oświetlenie (lampy powinny emitować światło o barwie neutralnej) oraz opakowania na zakupioną przez klientów odzież. Pamiętajmy także, że ważną częścią sklepu odzieżowego jest przymierzalnia z lustrami. Lustra w przymierzalni powinny być tak zamontowane, aby klienci, którzy będą mierzyć ubrania mieli możliwość obejrzeć swoją sylwetkę także z tyłu. W dużym lokalu warto urządzić więcej niż jedną przymierzalnię. Na koniec musimy jeszcze tylko znaleźć dostawców odzieży i zamontować nad wejściem do sklepu rzucający się w oczy szyld.

Sklep z odzieżą może okazać się dobrym pomysłem na własny biznes. Odzieży potrzebuje każdy z nas.