Zabiegi masażu w naszym salonie kosmetycznym

Zabiegi masażu w naszym salonie kosmetycznym

Zabiegi masażu w naszym salonie kosmetycznymSalony kosmetyczne nie narzekają na brak klientów. Najlepsze na rynku oferują bardzo różne rodzaje zabiegów. Do tych, które cieszą się dużą popularnością należą masaże. W co należy wyposażyć salon, aby móc wykonywać zabiegi masażu?

 Sprzęt w salonie masażu

Liczba sprzętów, które umożliwiają wykonywanie zabiegów masażu jest dość ograniczona. Najważniejszym sprzętem jest profesjonalny stół do masażu. Tego typu stołu mają różną konstrukcję: metalową lub drewnianą. O jakiej konstrukcji stół wybierzemy nie ma większego znaczenia. O wiele ważniejsze jest wybranie stołu, które blat została pokryty materiałem łatwym do mycia. Na to przed wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę wybierając stół do masażu. Najlepszy stół to ten, którego blat pokryty został skórą ekologiczną. Zwróćmy także uwagę, czy można podnieść zagłówek stołu. Praca masażysty/ masażystki nie należy do łatwych; o wiele łatwiej jest im pracować, kiedy wysokość stołu jest regulowana. Przy wyborze stołu trzeba także zwrócić uwagę wyprofilowania blatu. Niezależnie od tego, jaka jest sylwetka klientów, muszą oni mieć możliwość wygodnego zajęcia pozycji. W przypadku małych salonów, w których może nie być wystarczającej ilości miejsca na ustawienie stołu do masażu, rozwiązaniem jest zakupienie uniwersalnego fotela kosmetycznego, który da się rozłożyć na płask.

 Czego jeszcze nie może zabraknąć w salonie masażu?

Niezbędnym wyposażeniem stanowiska do masażu jest także przeznaczony dla masażystki/masażysty obrotowy taboret z oparciem. Koniecznie trzeba także zakupić parawan, aby oddzielić kącik do zabiegów masażu od pozostałej części salonu. Dzięki temu klienci korzystający z zabiegów masażu będą się w ich trakcie czuli bardziej komfortowo. W kąciku do masażu nie może zabraknąć podręcznej szafki na niezbędne przybory i kosmetyki. Należy także zakupić ręczniki, mogą to być ręczniki jednorazowe lub frote. Musimy także dla klientów przygotować szatnię, w której przygotują się do czekającego ich zabiegu.

Opisane wyposażenie kącika do masażu jest najbardziej podstawowe. Możemy jednak je wzbogacić i w ten sposób zwiększyć standard oferowanych usług.