Wykupywanie długów – przewodnik po faktoringu

Wykupywanie długów – przewodnik po faktoringu

Wykupywanie długów – przewodnik po faktoringuWykupywanie długów to tani i bardzo efektywny sposób pozbycia się zadłużeń. Poprzez wykup długów dążymy do jednego stałego obciążenia, jest to długofalowy plan wychodzenia z kółka kredytowego.

Takie rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich, którzy chcą skorzystać, a posiadają realną możliwość płacenia stałej miesięcznej kwoty. Warto też wspomnieć, że muszą udokumentować sprzedanie długów przez wierzycieli pierwotnych czyli jest to przesłanie raportu z list dłużników BIK. Największym plusem oddłużania za pomocą wykupu długów jest brak ograniczeń. Nie ma znaczenia czy posiadamy złe wpisy w BIK czy BIG.

Rozwiązanie korzystne dla każdego dłużnika

To metoda dla osób, które chcą w sposób prawidłowy, zaplanowany oraz realny wyjść z długów. Jeśli chodzi o wiek dłużnika to nie ma żadnego znaczenia. Dosłownie każdy potrzebujący pomocy może wykorzystać ten sposób by wyjść z długów. Jedyny i najważniejszy warunek to osoba zadłużona musi pokrywać stałe miesięczne koszty oddłużania oraz udokumentować swój poziom zadłużenia.
Faktoring firmy jest skuteczny tylko wtedy gdy znana jest całkowita wartość zadłużenia. Tylko najdokładniejsze oszacowanie wielkości zadłużenia możliwe jest wyłącznie na podstawie raportu BIK oraz BIG, każdy przystępujący do oddłużania poprzez wykup długów zostanie poproszony o dostarczenie aktualnych raportów z tych baz.

Pomocna dłoń…firmy windykacyjnej

Firma windykacyjna wykupuje 100% długów wnioskodawcy, ponieważ wnioskodawca nie może pozostać z jakimikolwiek zobowiązaniem w trakcie spłaty. Jeśli zamierza sprzedać tylko jakiś procent swoich zobowiązań to wtedy składanie wniosku nie będzie miało sensu, ponieważ trzeba sprzedać 100% zobowiązań, by uzyskać pomoc. Firma, która ma zamiar odsprzedać długi nie może zostać z innymi zobowiązaniami. Tylko całkowite oddłużanie ma sens, częściowe nadal wpędza w długi i nie pozwala prosperować uczciwej firmie. Długi to przede wszystkim ogromny stres i nerwy, warto pomóc sobie i firmie w tak kryzysowej sytuacji. Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, trzeba chcieć i dążyć do celu i wolności od długów.