Wybór kwiatów

Wybór kwiatów

Kwiaciarnie internetowe czy też serwisy takie jak poczta kwiatowa prezentują na swoich oficjalnych stronach internetowych zdjęcia bukietów kwiatów, jakie możemy zamówić, nie zawsze są to jednak dokładnie takie same kwiaty przez Internet jak te, które widzimy na prezentowanych zdjęciach, z kilku prostych powodów.

Po pierwsze w kwiaciarniach internetowych bukiety, na które składają się kwiaty do polski dostępne są w kilku wersjach, na ogół w trzech, ale czasem i w większej ilości. Oznacza to oczywiście, że na zdjęciu zaprezentowana będzie tylko jedna wersja takich produktów. Mały bukiet może różnić się od dużego nie tylko liczbą kwiatów, ale bardzo możliwe jest też że użyte zostaną innego rodzaju ozdoby i tak dalej.

Rzeczywisty wygląd bukietu

Wybór kwiatówNiektóre kwiaciarnie internetowe faktycznie decydują się na to aby prezentować bukiety kwiatów w tylu odmianach, ile jest wersji do wyboru. Ułatwia to klientom dokonanie wyboru i pozwala uniknąć nieporozumień w sytuacji gdy kwiaty dostawa różnią się nieco od tych ze zdjęcia. Jeśli na zdjęciach kwiaty online prezentowane są na przykład w wazonach to oczywiście nie należy oczekiwać, że wazon także zostanie dostarczony, jest to rekwizyt użyty po to aby bukiet kwiatów o wiele lepiej prezentował się na zdjęciach, co jest dla większości chyba oczywiste.

Powody innego wyglądu bukietów

Innym powodem dla którego kwiaty wysyłka, które zostaną dostarczone mogą różnić się nieco od tych, które widać na zdjęciu jest to, że bukiet jest przygotowywany za każdym razem przez lokalną kwiaciarnie, właściwą dla miejsca realizacji zamówienia. Może się zdarzyć więc, że w takiej kwiaciarni nie będzie dostępnych wszystkich kwiatów, jakie powinny być użyte w takim bukiecie, w takiej sytuacji kwiaciarnia, która bukiet przygotowuje jest zobowiązana do tego , aby zastosować zamienniki. Zamiennikami są oczywiście kwiaty o takiej samej wartości i zastosowaniu jak te, których zabrakło. Jeśli nie ma takiej możliwości to stosowane są nawet kwiaty droższe, po to, aby bukiet ładnie się prezentował. Sama dostawa natomiast leży już w gestii firmy kurierskiej, która zajmuje się realizacją zamówienia.