Własna kawiarnia – jakie rodzaje kawy możemy sprzedawać?

Własna kawiarnia – jakie rodzaje kawy możemy sprzedawać?

Własna kawiarnia – jakie rodzaje kawy możemy sprzedawać?Prowadzenie małej kawiarenki może być świetnym pomysłem na własny biznes. Dobra lokalizacja, ze smakiem urządzony lokal to jednak zbyt mało, aby do kawiarni przyciągnąć dużą liczbę klientów. Należy zaoferować w niej przynajmniej kilka rodzajów kawy. Jak ją można przyrządzać?

Podstawowy rodzajem kawy, który musimy mieć w swojej ofercie jest espresso. Napój ten cieszy się dużą popularnością, a do tego na jego bazie można przygotować inne rodzaje kawy. Espresso jest napojem bardzo mocnym, aromatycznym i esencjonalnym. Podajemy je w malutkich filiżankach. W dobrej kawiarni, a chyba taką zamierzamy prowadzić, espresso zawsze podaje się klientom ze szklanką wody. Jakie jeszcze rodzaje kawy możemy zaproponować swoim klientom?

Cappuccino

Ten bardzo popularny rodzaj kawy został wymyślony przez mnichów z zakonu kapucynów – stąd nazwa. Cappuccino przygotowuje się na bazie espresso. Dobrze przygotowane cappuccino powinni składać się z takiej samej ilości espresso i ciepłego mleka. Na wierzchu powinna znajdować się leciutka mleczna pianka. Dla poprawy smaku można ją posypać szczyptą cynamonu, kakao lub startą czekoladą. Cappuccino serwujemy w pękatych filiżankach. Odmianą klasycznego cappuccino może być cappuccino freddo lub chiaro. Aby podać cappuccino fredo, musimy je najpierw schłodzić, a następnie przelać do shakera i zmiksować z kostkami lodu. Cappuccino chiaro przygotowuje się tak samo, jak klasyczne z tym, że używa się więcej mleka.

Caffe latte

Aby móc podawać caffe latte, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie szklanki. Z reguły jest ona bowiem podawana w wysokich szklankach, chociaż można ją podać także w dużej, klasycznej filiżance. Aby przygotować caffe latte, potrzebne jest nam espresso. Szklankę w jednej trzeciej napełniamy espresso i dodajemy do niej dwie trzecie podgrzanego i lekko spienionego mleka. Caffe latte możemy podawać także schłodzoną.

Macchiato

Jest napojem bardzo łagodnym w smaku ponieważ zawiera dużą ilość mleka. Na wierzchu macchiato zawsze znajduje się mleczna pianka, którą możemy posypać gorzką tartą czekoladą lub cynamonem.