Ulubione jedzenie młodych Zabrzan

Ulubione jedzenie młodych Zabrzan

Ulubione jedzenie młodych Zabrzan Coraz modniejsze obiady na mieście

 

W obecnych czasach coraz częściej ludzie decydują się jeść obiad na mieście, stołując się w ulubionych restauracjach. Wynika to w dużej mierze z braku wolnego czasu. Lunch w lokalu gastronomicznym to szybki sposób na dobry obiad. Sytuacja wygląda tak również na Śląsku, mimo mocno zakorzenionej tradycji związanej z kuchnią tego regionu i domowymi obiadami. Jednym z większych miast w tym regionie jest Zabrze. Jego mieszkańcy chętnie korzystają z oferty rozmaitych restauracji i po ciężkim dniu pracy udają się na ciepły posiłek na przykład do jednej z zabrzańskich pizzerii.

Młodzi jedzą na mieście, starsi w domach

 

Najchętniej na mieście stołują się młodzi Zabrzanie, w przedziale wiekowym od 25 do 35 lat. Osoby po czterdziestce najczęściej przyzwyczajone są do gotowania w domu. Często mieszkają również w domach wielopokoleniowych, gdzie osoby starsze, niepracujące zajmują się przygotowywaniem posiłków. Z usług restauracji korzystają ludzie młodzi należący do średniej klasy, najczęściej są to pracownicy dużych korporacji, których mnóstwo jest na Śląsku. Stać ich na to, aby 3 lub nawet 4 razy w tygodniu wyskoczyć na obiad do modnego lokalu.

Danie numer jeden: pizza

 

W Zabrzu bardzo dużo jest dobrych lokali oferujących kuchnię włoską. Pizza w Zabrzu to jeden z najpopularniejszych posiłków, który wyjątkowo przypadł do gustu mieszkańcom. Widać to po rosnącej liczbie otwierających się knajpek, przykładowo clubtwist.pl. Przez witryny widać, że restauracje w porze lunchu i kolacji pękają w szwach. Pizzeria w Zabrzu to więc dosyć intratny pomysł na biznes. Najmodniejsze są te lokale, które oprócz dobrego jedzenia mają niepowtarzalny klimat. Klienci najchętniej jadają w restauracjach urządzonych we włoskim stylu, przypomina to bowiem atmosferę wakacji i rozluźnienia.

Pizza na dowóz

 

Zabrzanie chętnie korzystają również z usług jadłodajni, które dowożą jedzenie pod wskazany adres. To drugi, popularny sposób na zdobycie czegoś na obiad. Szacuje się, że nawet 60% przychodów zabrzańskich pizzerii to pieniądze zarobione na pizzy dostarczanej wprost do domu konsumenta. Pokazuje to, że mieszkańcy miasta nader wszystko cenią sobie wygodę.