Tanie kwiaty

Tanie kwiaty

W zależności od regionu kwiaciarnie liczą sobie dosyć różnie za kwiaty i bukiety, które można u nich zakupić. Jeśli jednak kupuje się kwiaty w kwiaciarni, która swoje usługi świadczy w całym kraju, to spodziewać należy się że ceny będą ujednolicone.

Dla mieszkańców większych miast więc kwiaciarnie internetowe będą o wiele tańsze od tradycyjnych, ale dla osób które mieszkają w mniejszych miastach już niekoniecznie musi tak być, przynajmniej na pierwszy rzut oka, kiedy zobaczymy ile dokładnie kosztować może bukiet kwiatów w takiej internetowej kwiaciarni. Ale nie w każdym przypadku za taki bukiet zapłaci się dokładnie tyle samo.

Promocje

Tanie kwiatyTak samo jak każdy inny sklep tak kwiaciarnia od czasu do czasu wprowadzać może różnego rodzaju promocje, w przypadku których ceny typowych bukietów kwiatów mogą być o wiele niższe niż na co dzień. Tak samo też kwiaciarnia wysyłkowa może wystawić swoją ofertę w serwisie zakupów grupowych. Jeśli tak się stanie to z reguły ceny zakupu kwiatów oraz usług związanych z ich dostawą będą o wiele niższe. Każdy może wtedy próbować z takiej promocji skorzystać. Można też po prostu poszukać konkurencyjnych kwiaciarni internetowych. Gdy po raz pierwszy pojawiła się w naszym kraju kwiatowa poczta to faktycznie nie miała ona praktycznie żadnej konkurencji, ale po pewnym czasie jej funkcjonowania pojawiły się też inne kwiaciarnie internetowe za pomocą których także można wysłać kwiaty przez Internet.

Brak możliwości konkurencji cenowej

Mogą być to firmy w przypadku których cena usług jest zdecydowanie niższa, ale taki stan rzeczy może nie utrzymywać się nazbyt długo. Przeważnie bowiem kwiaciarnia online i tak korzysta z usług tych samych kwiaciarni lokalnych i być może też i firm kurierskich które dostarczają wybrane kwiaty. Dlatego też nie ma tutaj dużych możliwości jeśli chodzi o tak zwaną konkurencję cenową. Kwiaciarnie internetowe starają się więc walczyć o klientów na nieco inne sposoby, na przykład oferując o wiele wyższą jakość usług, niż w przypadku konkurencji. Różnica w jakości usług może być zauważalna już na etapie wyboru bukietu kwiatów.