Przed czym może ochronić sejf?

Przed czym może ochronić sejf?

Przed czym może ochronić sejf?

W powszechnej świadomości utrwaliło się przekonanie, że sejfy chronią przechowywane w nich rzeczy wyłącznie przed zakusami włamywaczy. Jest w tym oczywiście sporo prawdy, ponieważ to właśnie uniemożliwienie dostępu do wnętrza osobom trzecim jest, a przynajmniej jeszcze do niedawna było głównym zadaniem tych masywnych skrzynek. Obecnie jednak konstruktorzy sejfów uwzględniają także inne zagrożenia, odpowiadając na nie coraz nowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

1. Ogień

Osoby decydujące się na zakup sejfu domowego coraz częściej zwracają uwagę na ważny parametr, jakim jest ogniotrwałość. Niektóre modele sejfów nie odnoszą większych uszkodzeń, nawet jeśli są wystawione na długie (od 60 do 120 minut) działanie wysokiej temperatury lub płomieni.

Innowacją zastosowaną w konstrukcjach sejfów ognioodpornych są cienkie ścianki z betonowym wypełnieniem (potwierdza to atest VdS). Modele te projektowane w taki sposób, aby wewnątrz było więcej wolnej przestrzeni, co umożliwia przechowywanie rzeczy w bezpiecznej odległości od ścian.

2. Woda

Rosnącą popularnością cieszą się także sejfy wodoodporne, których odpowiednio uszczelnione konstrukcje mogą wytrzymać w zalaniu nawet do 24 godzin. Dokładne parametry są tu jednak uzależnione od konkretnego modelu sejfu.

3. Włamania

W tym zestawieniu nie może zabraknąć kradzieży, włamań i rabunków. Coraz nowocześniejsze konstrukcje sejfów, w których stosowane są zróżnicowane zabezpieczenia, skutecznie uniemożliwiają dostanie się do wnętrza osobom do tego nieupoważnionym. Warto jednak pamiętać o tym, że aby sejf skutecznie chronił swoją zawartość, powinien zostać przytwierdzony do podłoża lub ściany.

Wszystko w jednym

Najlepszym, gwarantującym największą pewność rozwiązaniem są sejfy, które łączą w sobie zaawansowane mechanizmy antywłamaniowe oraz ognioodporną i wodoodporną konstrukcję. Tego rodzaju modele idealnie nadają się do przechowywania w nich nośników danych, bardzo ważnych dokumentów oraz kosztowności. Minusem może być jednak cena, która często jest znacznie wyższa niż w przypadku standardowych modeli.

Sprawdź stronę http://www.saffort.pl/ i wybierz sejf do swojego domu.