Prowadzimy kwiaciarnię: kwiaty

Prowadzimy kwiaciarnię: kwiaty

Prowadzimy kwiaciarnię: kwiaty

Kiedy decydujemy się na założenie kwiaciarni, musimy pamiętać o tym, że absolutną podstawą są oczywiście kwiaty. Bez nich trudno liczyć na powodzenie. W dobrej kwiaciarni nigdy nie brakuje świeżych kwiatów ciętych, z których przygotowuje się bukiety oraz kompozycje roślinne.

W większości kwiaciarni bez trudu kupimy róże. Za podstawowe uważane są oczywiście te czerwone. Wbrew obiegowej opinii nie wykorzystuje się ich wyłącznie wówczas, gdy chcemy wyznać komuś miłość. Czerwień jest wytworna i elegancka, co sprawia, że czerwone róże można wykorzystać do bukietów imieninowych, urodzinowych czy rocznicowych.

Warto podkreślić, że czerwone róże można podarować zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie

Aby dać swoim klientom wybór, należy do oferty wprowadzić również róże w innych kolorach. Hitem są te herbaciane, które kobiety wybierają niezwykle chętnie. Na giełdach kwiatowych znajdziemy jeszcze róże różowe, żółte, białe. Także odcieni czerwieni jest wiele. Kupując róże do kwiaciarni, należy postawić na przynajmniej dwie długości.

Z samych róż można oczywiście przygotować piękny bukiet, ale wielu klientów oczekuje bukietów mieszanych. Dlatego w ofercie należy mieć także inne kwiaty. Obecnie prawdziwym hitem kwiaciarskiego rynku są storczyki. Najbardziej popularne jest majestatyczne cymbidium, które charakteryzuje się nie tylko wyjątkową urodą, ale również niezwykłą trwałością. Z uwagi na ogromną dekoracyjność nie potrzebuje dużej ilości dodatków. Ze storczyków tych można przygotować również wiązankę ślubną oraz wieniec pogrzebowy.

Kwiatami, które obecnie są nieco niedoceniane są goździki

Dobrze, aby również znalazły się w ofercie naszej kwiaciarni. Goździki gałązkowe doskonale nadają się do uzupełnienia bukietu. Ich plusem jest – podobnie jak w przypadku storczyków – trwałość. Dodatkowo goździki są bardzo uniwersalne i dostępne w wielu różnych kolorach. Zwiększa to istotnie możliwości kompozycyjne.

Warto zadbać o to, aby w kwiaciarni mieć również kwiaty sezonowe, do których zalicza się między innymi tulipany oraz słoneczniki.