Proces wdrożenia pakietu Office 365

Proces wdrożenia pakietu Office 365

W obecnych czasach wiele nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu wdrażanych jest przez wyspecjalizowane firmy. Nie zawsze chodzi tutaj o ewentualne trudności z takim wdrożeniem, ale przede wszystkim o dostosowanie użytkowanych narzędzi do aktualnych potrzeb organizacji oraz o ewentualną migrację wszelkiego rodzaju danych potrzebnych do sprawnego uruchomienia nowej usługi.

Proces wdrożenia pakietu Office 365Przykładem mogą być dane kontaktowe, poczta elektroniczna czy też po prostu dane pracowników, które w dużych organizacjach migruje się przy użyciu odpowiednich narzędzi, oczywiście w pełni automatyzując cały proces. Nie inaczej jest też z nowoczesnym rozwiązaniem Office 365, z którego można korzystać w zasadzie od razu po udanym procesie wdrożenia. Samo wdrożenie rozpoczyna się najczęściej od bardzo dokładnego zebrania wymagań odnośnie nowego rozwiązania, a czasem także o uświadomieniu użytkownikom istnienia określonych rozwiązań i być może dodaniu ich do pakietu Office 365, który jest pakietem mocno elastycznym. Oznacza to, że użytkownicy sami wybierają jakie dokładnie oprogramowanie wejdzie w skład takiego pakietu, można wręcz spotkać się z instalacją tylko pojedynczej usługi, na przykład cieszącego się niezwykle dużą popularnością oprogramowania SharePoint dosyć mocno kojarzonego z pakietem Office 365.

Zebranie wszelkiego rodzaju wymaga na temat potrzeb użytkowników, którzy będą z takiej usługi korzystać ma na celu nie tylko odpowiednie dobranie programów, które wejdą w skład pakietu office, ale przede wszystkim rozpoznanie potrzeb użytkowników pod kątem odpowiedniej konfiguracji oferowanego oprogramowania w celu jak najlepszego dostosowania go do potrzeb danej organizacji. Poza samym wdrożeniem pakietu i ewentualną migracją potrzebnych danych, możliwe są także usługi z zakresu późniejszego utrzymania całej usługi, czy też konfiguracji jej w sytuacji zaistnienia potrzeby zmian w jej dotychczasowym działaniu. Na pewno też warto zwrócić uwagę na liczne, w tym w pełni prowadzone online szkolenia z zakresu obsługi wszystkich narzędzi wchodzących w skład pakietu Office 365, zarówno dla zwykłych użytkowników jak i dla administratorów owej usługi.