Otwieramy salon SPA

Otwieramy salon SPA

Otwieramy salon SPA

Salon SPA może być doskonałym pomysłem na własną firmę. Pojawia się jednak pytanie, czy mogą go otworzyć wszyscy? Czy otwarcie salonu SPA wymaga uzyskania specjalnych zezwoleń? Jaka lokalizacja jest najlepsza dla salonu SPA?

Zezwolenia

Osoby, które chcą otworzyć salon SPA nie muszą ubiegać się o uzyskanie specjalnych zezwoleń. Aby rozpocząć działalność niezbędne jest dokonanie wpisu firmy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na przyszłym właścicielu salonu SPA spoczywa także obowiązek poinformowania państwowego inspektora sanitarnego o planowanej inwestycji. Koniecznie trzeba także zatrudnić personel z odpowiednimi kwalifikacjami.

Gdzie warto otworzyć salon?

Idealnym miejscem na otworzenie salonu SPA jest duże i nowe osiedle mieszkaniowe. Większość jego mieszkańców będą bowiem stanowić ludzie młodzi. Na dużą liczbę klientów mogą liczyć także właściciele salonów, które położone są blisko galerii handlowej. Salon można otworzyć także poza miastem. Ale wówczas oferta salonu powinna składać się także z usług hotelowych. Salon SPA można otworzyć tylko w lokalu, który ma powierzchnię nie mniejszą niż sto metrów kwadratowych. Pamiętajmy, że w salonie muszą znaleźć się pomieszczenia do wykonywania zabiegów zabiegów oraz recepcja; stąd wymagania co do minimalnej powierzchni salonu.

Rodzaje zabiegów

Oferta salonu SPA powinna składać się przede wszystkim z różnego rodzaju masaży. Do tych, z których klienci korzystają wyjątkowo często należą:
masaż czekoladowy;
podgrzewanymi kamieniami;
antycellulitowy;
masłem shea;
indyjski.
Popularnością cieszą się także:
zabiegi oczyszczające na twarz i ciało;
manicure i pedicure;
maski na twarz i ciało;
makijaż permanentny;
peelingi;
solarium.
W salonie, którego powierzchnia jest większa niż sto metrów kwadratowych w ofercie może także znaleźć się sauna.

Zdecydowana większość klientów salonów SPA to kobiety. Ale warto wprowadzić do oferty także zabiegi specjalnie dedykowane mężczyznom. W ten sposób zwiększymy liczbę swoich klientów.