O czym pamiętać, jeśli chcemy otworzyć kwiaciarnię?

O czym pamiętać, jeśli chcemy otworzyć kwiaciarnię?

O czym pamiętać, jeśli chcemy otworzyć kwiaciarnię?Od pewnego czasu coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Doskonałym pomysłem dla tych, którzy mają lekko artystyczną duszę jest kwiaciarnia. O czym trzeba pamiętać, jeśli planujemy otworzyć właśnie taką firmę? Co ma ogromne znaczenie?

Odpowiednia lokalizacja dla kwiaciarni

Aby kwiaciarnia miała odpowiednią ilość klientów, należy wybrać dla niej odpowiednią lokalizację. W przeciwnym razie raczej nie mamy co liczyć na to, że do naszej kwiaciarni będzie codziennie zaglądać spora grupa klientów. Dobrym miejscem dla kwiaciarni jest naprawdę duże osiedle mieszkaniowe. Generalnie im większe, tym lepiej. W blokach zawsze mieszkają bowiem potencjalni klienci, którzy – mając kwiaciarnię pod przysłowiowym nosem – nie będą jej szukać gdzie indziej. Warto szukać lokalu położonego w pobliżu szkół oraz firm. Takie miejsca również zawsze generują potencjalnych klientów.

 Daj klientom wybór!

Kwiaciarnia będzie przynosiła zyski, jeśli będziemy oferować piękne wiązanki, bukiety i kompozycje roślinne. Dlatego tak ważne jest, aby stawiać na zawsze świeże kwiaty. Klienci muszą mieć wybór. Dlatego nigdy nie należy ograniczać się jedynie do kilku gatunków kwiatów. Absolutną podstawę stanowią oczywiście róże, które idealnie sprawdzają się w okolicznościowych bukietach, wiązankach ślubnych oraz pogrzebowych. Są niezastąpione także wówczas, gdy przygotowujemy kosz kwiatowy. Warto mieć w swojej ofercie także gerbery, goździki. Hitem ostatnich lat są storczyki, które są kwiatami wyjątkowo eleganckimi, a jednocześnie tak wszechstronnymi, jak róże. Klienci chętnie wybierają storczyki wówczas, gdy chcą kupić elegancki bukiet, który będzie idealny na niemalże każdą okazję.

Otwierając kwiaciarnię, należy pomyśleć także o lokalu odpowiedniej wielkości. Musimy znaleźć w nim miejsce, w którym będziemy mogli wyeksponować kwiaty. Potrzebne jest także miejsce na zlew. W kwiaciarni powinna być także lada, na której można przygotowywać bukiety oraz obsługiwać klientów. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni wystrój lokalu, na który klienci naprawdę bardzo zwracają uwagę.