O czym pamiętać, decydując się na założenie własnej kwiaciarni?

O czym pamiętać, decydując się na założenie własnej kwiaciarni?

O czym pamiętać, decydując się na założenie własnej kwiaciarni?

Prowadzenie własnej firmy to naprawdę ciężki kawałek chleba. Aby osiągać zadowalające zyski, trzeba pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Jest tak niezależnie od tego, na jaki biznes zdecydowaliśmy się postawić.

Muszą więc liczyć się z tym również ci, którzy chcą zająć się prowadzeniem własnej kwiaciarni. Podpowiadamy co w tym wypadku ma naprawdę duże znaczenie.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni lokal i właściwą lokalizację

Możemy wprawdzie zdecydować się na prowadzenie kwiaciarni na uboczu, ale należy liczyć się z tym, że klientów wówczas nie będziemy mieli zbyt dużo. Jeśli jednak postawimy na miejsce w centrum dużego osiedla mieszkaniowego czy galerii handlowej, możemy być pewni, że chętnych do kupna kwiatów właśnie u nas nie zabraknie. Lokal, w którym zamierzamy prowadzić kwiaciarnię musi być wystarczająco duży, aby bez trudu zmieścić w nim miejsce na kwiaty, ladę, zlew oraz choćby niewielkie zaplecze, w którym będzie można przechowywać wszystko to, czego aktualnie nie używamy. Dobrze, jeśli będzie to lokal wyposażony w klimatyzację. Kwiaty cięte nie lubią bowiem wysokiej temperatury. Należy pamiętać także o tym, aby zimą można było pomieszczenia ogrzać. Zbyt niska temperatura również może przyczynić się do pogorszenia kondycji kwiatów – zwłaszcza doniczkowych, które również warto oferować w swojej kwiaciarni.

Bardzo duże znaczenie ma zaopatrzenie w odpowiednie kwiaty

Przede wszystkim trzeba swoim klientom dać wybór. Jeśli w naszej kwiaciarni będzie można kupić tylko róże, z pewnością większość klientów szybko poszuka sobie nowej kwiaciarni. Obecnie wskazać można wiele gatunków kwiatów, które doskonale sprawdzają się właśnie w tworzeniu bukietów i kompozycji roślinnych. Wymienić warto chociażby:
– róże;
– goździki;
– gerbery;
– słoneczniki;
– storczyki.

Ważne jest, aby oferować kompozycje nowatorskie, nawiązujące do najnowszych trendów, a jednocześnie trafiające w gusta klientów. Dlatego zawsze przed wykonaniem bukietu należy z klientem porozmawiać na temat tego, czego od nas oczekuje.