Na czym polega wybielanie zębów?

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów możliwe jest do wykonania w gabinecie dentystycznym lub w domu, przy pomocy zestawu wydanego przez stomatologa. W obu z wymienionych metod bardzo często stosuje się żele do wybielania zębów, które pomagają w usuwaniu przebarwień. Okazuje się, że jest to możliwe dzięki swoim właściwościom utleniającym.

Zdarza się, że w trakcie procesu wybielania zęby stają się nieznacznie nadwrażliwe. Wybielanie zębów w domu to krok po który decyduje się sięgać wiele osób. Obecnie zdecydowanie większą popularnością cieszy się wybielanie w domu.

Odcisk zębów

Stomatolog wykonuje odcisk zębów i przygotowuje odpowiednio dopasowany aplikator, który wypełnia się żelem wybielającym i nosi przez nie więcej niż 2 godziny w ciągu dnia lub w nocy, przy czym cały zabieg trwa około 2 tygodnie. Na obecną chwilę wiele przepisywanych przez stomatologów zestawów do wybielania zębów zawiera roztwór 10-15% nadtlenku karbamidu. Wybielanie w domu pod nadzorem stomatologa jest jednak bardzo skuteczną metodą. Wybielanie w gabinecie stomatologicznym Jest to zabieg mniej popularny i droższy, trwający jednorazowo 30-60 minut, przy czym osiągnięcie pożądanej bieli zębów może wymagać kilku wizyt u stomatologa. Mając na uwadze te fakt możliwe będzie wpłynięcie na wybór najlepszego dla nas rozwiązania.

Chroń jamę ustną

Na czym polega wybielanie zębów?Z myślą o ochronie jamy ustnej, na dziąsła można nałożyć substancję przypominającą żel, natomiast wokół szyjek zębów umieszcza się gumową osłonę. Następnie zęby poddaje się działaniu środka (roztworu) wybielającego. Niekiedy stosuje się specjalne światło, które w 5-minutowych odstępach czasowych kieruje się na środek wybielający w celu jego wzbudzenia. Są to kwestie, które nie należy pomijać wobec czego konieczne staje się właściwe podejście do sprawy. Wybielanie zębów to metoda, po którą sięga wiele osób chcący poprawić wygląd swojego uśmiechu. Za sprawą odpowiednich zabiegów staje się to możliwe w związku z czym trzeba z tego właśnie zdawać sobie sprawę.