Myjnia samochodowa – biznes dla każdego

Myjnia samochodowa – biznes dla każdego

Myjnia samochodowa – biznes dla każdegoWiele osób, które chce założyć własną firmę nie ma pomysłu na to, jaką działalność chcą uruchomić. Interesującym pomysłem jest założenie myjni samochodowej. Jeśli uda nam się trafić w niszę na tym rynku, z pewnością odniesiemy sukces.

Każdego roku przybywa w naszym kraju samochodów osobowych, autobusów, busów i samochodów ciężarowych. Nic więc dziwnego, że zwiększa się także ilość myjni samochodowych. Wciąż jednak rynek ten jest na tyle duży, że nowa myjnia także może liczyć na dużą ilość klientów. Trzeba się tylko przyjrzeć, jakiego rodzaju myjni działa w danej miejscowości najwięcej i zaproponować myjnię, której jeszcze nie ma lub jest ich bardzo mało.

Osoby, które chcą otworzyć myjnię samochodową mają do wyboru uruchomienie:

  • myjni bezdotykowej;
  • automatycznej;
  • ręcznej.

Można otworzyć również myjnię wyłącznie dla samochodów ciężarowych lub dla autobusów.

Jaki kapitał jest potrzebny do uruchomienia myjni?

Zależy to oczywiście od tego, jaki rodzaj myjni chcemy otworzyć. Najmniejszy kapitał wymagany jest w przypadku otwierania jednostanowiskowej myjni dla samochodów osobowych. Kwota niezbędna do jej otwarcia to około dwieście tysięcy złotych. Decydując się na uruchomienie myjni dla samochodów ciężarowych, nasz kapitał musi być już zdecydowanie większy. W przypadku tej myjni czekają nas wydatki od miliona złotych wzwyż.

Jakie wymagania musimy spełnić?

Przede wszystkim musimy zarejestrować swoją działalność. Formalności z tym związane załatwia się w urzędzie miasta lub gminy. Niezbędne jest także uzyskanie pozwolenia na budowę myjni. Twe formalności załatwia się we właściwym urzędzie, z reguły jest to starostwo. Do tego należy zlecić wykonanie planu jej budowy oraz uzyskać decyzję środowiskową. Niezbędne będzie wykonanie także przyłączy do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej.

Założenie myjni samochodowej to przede wszystkim mnóstwo formalności związanych z jej budową i uruchomieniem. Ale dobrze zlokalizowana myjnia może być dla nas źródłem sporych dochodów. Warto więc podjąć się tego zadania.