Licówki

Licówki

Licówki to rozwiązanie, po które obecnie sięga wiele osób chcących poprawić wygląd swojego uśmiechu. Dzięki licówkom możliwe będzie pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych przebarwień, zmiana kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie i nadanie im wymarzonego wyglądu. Licówki ceramiczne wykonuje się zazwyczaj po uprzednim częściowym oszlifowaniu zęba i pobraniu w gabinecie wycisku.

Następnie podczas kolejnej wizyty lekarz na trwałe cementuje je na zęby. Licówki w naszej firmie napalamy zwykle na rdzeniach z tlenku cyrkonu, a cementujemy cementem. Zaletą tego typu prac jest mała utrata tkanek twardych zęba, naturalna transparencja, perfekcyjna estetyka oraz brak późniejszych przebarwień.

Rozwiązanie dla Ciebie

Zastanawiasz się nad tym, czy licówki są rozwiązaniem dla Ciebie? Na pewno nie jest to łatwa decyzja o ich założeniu – w końcu oprócz wysokich kosztów należy wziąć pod uwagę fakt, że Twoje zęby zostaną niemalże całkowicie zeszlifowane. Wobec czego jest to metoda nieodwracalna – wymaga zastanowienia. Na pewno nie należy działać pod wpływem chwili, ponieważ może to przynieść więcej strat niż korzyści. Jeżeli natomiast chodzi o zalety licówek to fakt że licówki ceramiczne stanowią przede wszystkim atrakcyjną alternatywę dla koron pełnych ze względu na: niewielki zakres preparacji twardych tkanek zęba, wyjątkową szczelność brzeżną, dużą odporność na ścieranie, bardzo dobry efekt estetyczny, kompatybilność z tkankami przyzębia, znaczną poprawę samopoczucia pacjentów po zakończonym leczeniu.

Weź to pod uwagę

LicówkiJest to jedno z tych rozwiązań, które zdecydowanie warto będzie wziąć pod uwagę. Decydując się na nie możemy wiele dobrego zyskać wobec czego warto zdawać sobie z tego sprawę.