Kwiaty doniczkowe, które powinny zimą znaleźć się w ofercie kwiaciarni

Kwiaty doniczkowe, które powinny zimą znaleźć się w ofercie kwiaciarni

Kwiaty doniczkowe, które powinny zimą znaleźć się w ofercie kwiaciarni

Dobra kwiaciarnia oferuje klientom nie tylko kwiaty cięte, ale także doniczkowe. Te ostatnie są szczególnie chętnie kupowane w okresie jesienno-zimowym. Które kwiaty doniczkowe w tym sezonie sprzedają się najlepiej?

Począwszy od jesieni aż do wiosny wzrasta zainteresowanie klientów kwiatami doniczkowymi. Największą popularnością cieszą się wówczas:
cyklameny;
fiołki afrykańskie;
kalanchoe;
grudniki;
storczyki Miltonia.

Cyklameny

Powinno się je nazywać cyklameny perskie. Zdecydowanie częściej posługujemy się jednak pierwszym członem nazwy lub też nazwą zwyczajową nazywając je fiołkami alpejskimi. Pierwsze dostawy tych kwiatów pojawiają się już w październiku. Sezon kończy się w marcu. Dostępne są nie tylko cyklameny wielkokwiatowe, ale także odmiany miniaturowe. Wśród nich znajdziemy kwiaty o różowych, białych, purpurowych lub fioletowych płatkach. Czasem oferowane są także odmiany o płatkach dwubarwnych.

Fiołki afrykańskie

Prawidłowa nazwa tej rośliny to saintpaulia. W wersji spolszczonej sępolia. Obecnie odmian fiołków afrykańskich jest całe mnóstwo. Mogą mieć kwiaty pełne lub półpełne. Także ich liście mają różne wzory i kształty. Do tego jest mnóstwo kolorów. Są białe, błękitne, fioletowe, różowe. Bywają także odmiany dwubarwne. Największe odmiany dorastają do 30 centymetrów.

Kalanchoe

Kalanchoe Blossfelda to kolejna roślina doniczkowa, którą zimą klienci powinni kupić w każdej kwiaciarni. Gwiaździste kwiaty kalanoche mogą mieć płatki w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub żółtym. Obecnie sprzedawane są odmiany nie tylko o pojedynczych, ale także pełnych płatkach. Bywają także miniaturki kalanchoe.

Grudnik

To popularna nazwa szlumbergery, która nawiązuje do terminu, w którym roślina ta zakwita. Szlumbergera zakwita w pierwszych dniach zimy, często jest więc nazywana także kaktusem bożonarodzeniowym. Obecnie w sprzedaży szlumbergery pojawiają się wcześniej, bo już w listopadzie. Popularne odmiany mają kwiaty o białych płatkach lub w różnych odcieniach koloru różowego.