Kwiaciarnia: praca przy kwiatach

Kwiaciarnia: praca przy kwiatach

Kwiaciarnia: praca przy kwiatach

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jaką firmę założyć, warto rozważyć otwarcie własnej kwiaciarni. W prowadzeniu tej firmy bez wątpienia odnajdą się wszyscy ci, którzy lubią kwiaty, mają zmysł artystyczny i zdolności w tym zakresie. Ci jednak, którym wydaje się, że praca w kwiaciarni nie wymaga żadnego wysiłku są w błędzie.

Prowadzenie takiego biznesu jest naprawdę bardzo wymagające. Jeśli jednak zadbamy o naszą kwiaciarnię w odpowiedni sposób, możemy być pewni, że klientów nigdy nam nie zabraknie.

Podstawą w każdej kwiaciarni są oczywiście kwiaty cięte

Klienci nie będą ich kupować, jeśli nie będą wystarczająco świeże. Dlatego warto kupować je w małych ilościach, ale częściej. Kupując od razu dużą ilość kwiatów, należy liczyć się z tym, że części z nich nie zdążymy sprzedać. Duże dostawy warto robić przed popularnymi imieninami oraz takimi dniami, jak Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki czy zakończenie roku szkolnego. Są to dni największego ruchu w kwiaciarni i nie ma wówczas żadnego problemu ze sprzedażą kwiatów.

Kwiaty cięte mogą okazać się niewystarczające

Bez wątpienia warto wprowadzić do swojej oferty kwiaty doniczkowe, które również całkiem nieźle się sprzedają. Obecnie coraz częściej w kwiaciarniach można kupić również torebki na prezenty, kartki okolicznościowe oraz drobne upominki. Decydując się na takie poszerzenie swojej oferty, należy pamiętać, że potrzebować będziemy znacznie więcej miejsca. Jednocześnie zwiększamy szansę na osiągnięcie zysku na zadowalającym nas poziomie. Im szersza bowiem oferta, tym większe szanse na duże grono klientów.

Prowadzenie kwiaciarni wymaga naprawdę wczesnego wstawania. Giełdy z kwiatami czynne są od bardzo wczesnych godzin, które przez wielu określone zostałyby godzinami wręcz nocnymi. Zanim więc postawimy na kwiaciarnię należy się zastanowić czy na pewno jest to praca dla nas. Brak świeżych kwiatów sprawi bowiem, że kwiaciarnia zacznie podupadać. Nie będzie przynosiła oczekiwanych przez nas zysków. Decyzja o jej otwarciu powinna więc być naprawdę mocno przemyślana.