Korzystaj z usług radcy prawnego

Korzystaj z usług radcy prawnego

„Ignorantia iuris noce” – mawiali starożytni Rzymianie. Fraza ta oznacza, iż nieznajomość prawa szkodzi. Wielu ludzi uważa, że gdy dojdzie do sporu sądowego „jakoś sobie poradzą”. Niestety tak nie jest.

Korzystaj z usług radcy prawnegoPo to, żeby skutecznie prowadzić postępowanie przed sądem konieczna jest znajomość prawa procesowego. Możliwa jest nawet sytuacja, że osoba, która ma rację, sprawę przegra tylko dlatego, że nie potrafiła skutecznie przedstawić swojej argumentacji. Najprostszym przykładem takiego działania jest zgłoszenie w nieodpowiednim momencie wniosków dowodowych. Według polskiej procedury cywilnej spóźnione twierdzenia i dowody Sąd pomija. Oznacza to tyle, że jeżeli nie zgłosimy danego dowodu na samym początku postępowania Sąd nie będzie brał go pod uwagę.

Dlatego w naszej ocenie w przypadku sporu bezpieczniej jest skorzystać z pomocy prawnika. Kancelaria adwokacka lub kancelaria radców prawnych w Warszawie jest w każdej dzielnicy. Nikt nie powinien mieć problemu z trafieniem do niej.

Zobacz: kancelaria radców prawnych Warszawa

Trzeba pamiętać o tym, że prawnik to nie tylko osoba, która poprowadzi naszą sprawę w Sądzie. Radcowie prawni, dzięki swojemu doświadczeniu służą poradą i wskazują najlepszy sposób obrony naszych interesów. Nie zawsze bowiem opłaca się kierować sprawę do sądu, a dobry prawnik powinien umieć załatwić wiele sporów w drodze negocjacji.

Praktycznie każda kancelaria prawna w Warszawie prowadzi sprawy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego oraz prawa pracy. Wielu prawników jednak oprócz tego zajmuje się jakimiś wąskimi, wyspecjalizowanymi dziedzinami prawa. W takich wypadkach warto się do nich zgłosić, bo są oni przeważnie najwyższej klasy specjalistami i dysponują większą wiedzą od swoich kolegów, którzy daną dziedziną zajmują się tylko incydentalnie.

Warto więc skorzystać z usług ludzi, którzy zapewnią nam profesjonalne prowadzenie całej sprawy i o nasz interes zatroszczą się lepiej, niż zrobilibyśmy to my.