Karty paliwowe dla niedużej firmy

Karty paliwowe dla niedużej firmy

Karty paliwowe dla niedużej firmy Właściciele małych firm transportowych nierzadko zmagają się z męczącym rozliczaniem podróży służbowych oraz sporządzaniem faktur za paliw. Rozwiązaniem tego problemu mogą być transakcje bezgotówkowe.

Karty paliwowe pozwalają na zredukowanie roboty papierkowej do minimum, a przy tym uzyskanie znacznie niższych opłat za paliwo. Przy wyborze najodpowiedniejszej dla niedużej firmy karty paliwowej, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Jak działają karty paliwowe?

 

Karty paliwowe to doskonałe rozwiązanie dla firm dysponujących własną flotą. Za ich pomocą realizowane są transakcje bezgotówkowe za paliwo na stacjach benzynowych oraz dotyczące innych zakupów pracownika. Transakcje bezgotówkowe przydają się m.in. do opłacania autostrad, tuneli czy mostów. Karty paliwowe pomagają również w kontrolowaniu wydatków firmy, dzięki raportowaniu oraz rozliczaniu podatku VAT. Oprogramowanie karty wyklucza niedozwolone transakcje bezgotówkowe, za pomocą szczegółowych list dozwolonych do nabycia produktów. Limity na wszystkie przeprowadzane transakcje bezgotówkowe mogą być wolumenowe lub kwotowe.

Jak wybrać kartę paliwową dla niedużej firmy?

 

Obecnie oferty kart paliwowych dopasowanych do możliwości średnich i niedużych firm stają się coraz bogatsze. Pojawiają się zupełnie nowe, dedykowane rozwiązania dla przedsiębiorców z tych grup. Niektóre karty paliwowe dostępne są dla firm, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić. Najczęściej wynikało to ze skomplikowanej weryfikacji oraz wysokich depozytów. Dla małej firmy najlepszą opcją jest wybór karty paliwowej pozwalającej na korzystanie ze stacji położonych w całej Europie, w tym na głównych szlakach przystosowanych do potrzeb transportu ciężkiego. Transakcje bezgotówkowe są bardzo przydatne także na obszarze specjalnej infrastruktury dla kierowców, przystosowanej np. do pojazdów o dużej prędkości. Faktury zbiorcze za transakcje bezgotówkowe karty paliowej wystawiane są najczęściej co dwa tygodnie. Przez ten czas kierowca ma pełną kontrolę nad ponoszonymi kosztami.