Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Na zakładanie własnych firm coraz częściej decydują się osoby, które są absolwentami uczelni medycznych. Wyjątkowo często zakładane są kliniki medycyny estetycznej. Zabiegi poprawiające urodę cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, decydują się na nie nie tylko gwiazdy kina i estrady. Jakie zabiegi powinny znaleźć się w ofercie kliniki, aby przynosiła ona duże zyski?

Korekta kształtu nosa

To zabieg, który jest wykonywany w klinikach medycyny estetycznej wyjątkowo często. Na zmianę kształtu nosa równie chętnie decydują się kobiety, jak i mężczyźni. Klinika, która chce mieć dużą liczbą pacjentów powinna mieć taki zabieg w swojej ofercie. Zabieg, który polega na zmianie kształtu nosa jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, czyli w popularnej narkozie. Powinien być wykonywany przez chirurga plastyka, który ma duże doświadczenie.

Powiększanie piersi

To kolejny, bardzo popularny zabieg w klinikach medycyny estetycznej. Nic więc dziwnego, że można go znaleźć w ofercie każdej kliniki. Na dużą liczbę pacjentek mogą liczyć tylko te kliniki, w których zabieg powiększania piersi wykonywany jest różnymi metodami. Jedną z metod, które pod względem popularności zajmują czołowe miejsce jest przeszczep tkanki tłuszczowej. W ofercie dobrej kliniki musi się jednak znajdować także metoda tradycyjna, czyli powiększanie piersi przy zastosowaniu implantów silikonowych. Zabieg ten także przeprowadzany jest w narkozie.

Plastyka powiek

Na blefaroplastykę najczęściej zgłaszają się kobiety po pięćdziesiątym roku życia. Problem opadających powiek czasem dotyka także nastolatki i młode kobiety. W ich przypadku zabieg, który koryguje opadające powieki wynika ze wskazań medycznych. W tym wieku opadające powieki są skutkiem zmian w anatomicznej budowie twarzy. Obecnie blefaroplastyka jest zabiegiem cieszącym się dużą popularnością. Właściciel kliniki, któremu zależy na dużej liczbie pacjentów powinien zabieg ten uwzględnić w jej ofercie.

Lista zabiegów oferowanych w klinice powinna obejmować także te, których nie wykonuje chirurg plastyk.