Jakie kwiaty są chętnie wybierane na ślubne wiązanki?

Jakie kwiaty są chętnie wybierane na ślubne wiązanki?

Jakie kwiaty są chętnie wybierane na ślubne wiązanki?

Wśród usług oferowanych przez kwiaciarnie bardzo ważne miejsce zajmuje wykonywanie bukietów ślubnych. Jakie kwiaty cieszą się największą popularnością? Które z nich warto polecić klientkom ze względu na wyjątkową trwałość?

Do kwiatów, z których najczęściej wykonywane są bukiety ślubne należą:
eustoma;
cantedeskie;
storczyki Cymbidium;
lilie;
alstromerie;
róże.

Eustoma

Kiedy patrzymy na kwiaty eustomy wydaje nam się, że jest ona bardzo delikatna. To prawda, ale jest ona jednocześnie wyjątkowo trwała. Pąki i kwiaty eustomy są bardzo chętnie wykorzystywane do układania bukietów ślubnych, gdyż bardzo długo zachowują świeżość nawet bez dostępu do wody. Eustoma jest chętnie wybierana także do wykonywania przypinek dla pana młodego, dekorowania ślubnych samochodów i sal weselnych. Eustoma zachwyca nie tylko delikatnością, ale także bogactwem kolorów. W sprzedaży znajdziemy kwiaty o białych, jasnozielonych, ciemnofioletowych i różowych płatkach.

Cantedeskie

Popularnie są nazywane kallami. Są bardzo dostojne i eleganckie. W sprzedaży dostępne są niemal przez cały rok. Szczyt sezonu na te kwiaty przypada w kwietniu, wtedy też są najtańsze. Cantedeskie dostępne są w wielu kolorach: białym, łososiowym, bordowym, czerwonym, żółtym. Można je łączyć z innymi kwiatami, chociaż najbardziej eleganckie są bukiety złożone z samych cantedeskii.

Storczyki Cymbidium

Są bardzo eleganckie i niezwykle trwałe. Idealnie nadają się do łączenia z innymi kwiatami: różami czy frezjami. Delikatny zapach i duży wybór kolorów to dodatkowe zalety tych storczyków. Zimą storczyki Cymbidium są najłatwiej dostępne na giełdach kwiatowych, stąd też w tym okresie są najtańsze. Można je wykorzystać nie tylko do bukietów ślubnych, ale także do dekorowania wnętrz kościołów i sal weselnych.

Alstromerie

Ich ojczyzną jest Peru, stąd też często można spotkać się z nazwą „lilia peruwiańska”. Alstromerie są oferowane na giełdach w bardzo dużym wyborze kolorów. Bukiety z dodatkiem tych kwiatów są bardzo trwałe, ale z łodyg należy usunąć wszystkie liście.