Jakie kwiaty na grób?

Jakie kwiaty na grób?

Listopad to okres, w którym każdy z nas wybiera się na groby bliskich osób. To idealny czas na zadbanie o dekorację i ozdobienie płyty nagrobnej, a przede wszystkim na to, żeby oddać cześć zmarłym. Najpopularniejszymi kwiatami na polskich nagrobkach od dawna są chryzantemy w różnych kolorach. Są piękne oraz stosunkowo niedrogie.

Między innymi dlatego, że wytrzymują nawet kilka tygodni jeśli stoją w doniczce i przede wszystkim bardzo dobrze znoszą niskie temperatury, które są typowe dla listopada. Jakie kwiaty wybrać? To, czy wybierzemy kwiaty cięte, czy doniczkowe zależy wyłącznie od nas. Najnowsze trendy zachęcają do różnorodnych kompozycji i wieńców, które przełamują stereotypy.

Jesienne kolory

Ponadto należy dodać, że połączenie kilku jesiennych kolorów daje ciepły i przyjemny charakter. Nie bójmy się jednak przełamywać stereotypów. W końcu jeśli zdobimy nasze domy i jeśli tylko zechcemy czuć się w nich dobrze, to czemu nie ozdabiać naszych kwiatów np. zgodnie z charakterem zmarłej osoby. Jeśli była kolorowa i aktywna, to właśnie takie kwiaty powinny stać na jej grobie. Coraz bardziej popularne są jednak różnorodne bukiety. Ich małym minusem jest to, że trzymają się nieco krócej, ale dają niepowtarzalny i elegancki efekt. Na pewno wyróżniają się na tle innych grobów.

Na odpowiednią okazję

Jakie kwiaty na grób?Oczywiście na grobach możemy stawiać również wszystkie inne kwiaty, które nam się podobają – mogą to być róże, gerbery lub nastrojowy wrzos. W dalszym ciągu dużą popularnością na grobach cieszą się wiązanki. Robione przez najlepszych i najbardziej uzdolnionych florystów nie przypominają tych, które kojarzymy z przeszłości. Są ‚odważniejsze. Łączą ze sobą różnorodne rodzaje kwiatów i roślin. W wieńcach wykorzystuje się również tkaniny, dynie, jarzębinę czy ozdobne elementy lub figurki. Większość kwiaciarni realizujących wysyłka kwiatów ma w ofercie również kompozycje kwiatowe nadające się na nagrobki.