Jaki powinien być wygląd menu w restauracji?

Jaki powinien być wygląd menu w restauracji?

Jaki powinien być wygląd menu w restauracji?

Doskonałym pomysłem na własną firmę może okazać się prowadzenie restauracji. Aby ją założyć niezbędny jest duży kapitał, ale wiele osób jest w stanie zaryzykować.

Restauracja może przynosić naprawdę wysokie dochody pow warunkiem, że na jej prowadzenie poświęcimy bardzo wiele czasu. Zaprojektowanie karty menu jest jednym z pierwszych zadań, które czekają właściciela nowo otwieranej restauracji.

Jak powinno wyglądać dobre menu?

Karta dań, którą będziemy wręczać gościom swojej restauracji powinno być przede wszystkim przejrzyste. Do tego musi być ona estetyczna i uporządkowana. Pozycje, które umieścimy w menu należy rozmieścić w sposób, który ułatwi gościom dokonanie wyboru poszczególnych potraw. Z tego powodu stosuje się podział karty na poszczególne sekcje. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze. Warto także wykorzystać nagłówki. Umożliwią one szybkie odnalezienie przez gościa interesującej go pozycji w menu. Bardzo ważne jest umieszczenie przy każdej potrawie krótkiej informacji na jej temat oraz podanie jej ceny.

Przy pisaniu menu mamy do wyboru szereg mniej lub bardziej ozdobnych czcionek

Ale warto pamiętać, że nadmiernie ozdobna czcionka może utrudnić odczytanie informacji podanych w karcie. Czcionka, która utrudnia odczytanie tego, co jest napisane w karcie może stwarzać problemy przy składaniu zamówienia. Może to spowodować, że klienci zaczną rezygnować z bywania w naszej restauracji.

Tworząc kartę dla restauracji należy pamiętać, że potrawy umieszcza się w niej w określonej kolejności. Dania oferowane w restauracji grupuje się w kategorie i umieszcza w niej według kolejności:
Przekąski zimne;
Przekąski gorące;
„Szef kuchni poleca”
Zupy;
Dania rybne;
Dania z mięsa (cielęcego, wieprzowego, wołowego, baraniego);
Dania z drobiu;
Dania z dziczyzny;
Dania jarskie;
Dodatki do dań głównych;
Desery;
Napoje gorące i chłodzące.

Oczywiście w menu naszej restauracji nie muszą znaleźć się dania z każdej z tych kategorii. Kolejność ich umieszczania nie ulega jednak zmianie.