Jaki ekspres kupić do kawiarni?

Jaki ekspres kupić do kawiarni?

Jaki ekspres kupić do kawiarni?

Małe przytulne kawiarenki stają się miejscami bardzo popularnymi w naszym kraju. Stąd też osoby, które chcą prowadzić własną firmę często podejmują decyzję właśnie o otworzeniu kawiarni.

Na wyposażeniu kawiarni nie może zabraknąć podstawowego urządzenia, jakim jest ekspres do kawy. Ale na rynku są różne modele ekspresów, jaki więc będzie najlepszy do kawiarni?

Nastawienie na zysk

Celem osób, które zdecydowały się na otworzenie własnej kawiarni jest generowanie, jak najwyższych zysków. Będzie to możliwe jednak tylko wtedy, jeżeli kawiarnię będzie odwiedzać duża liczba klientów. A dużą liczbą gości będzie miała tylko ta kawiarnia, w której goście będą mieli do wyboru kilka rodzajów napojów kawowych. Klienci oczekują, że będą mogli się napić między innymi cappuccino. Dobre cappuccino oraz inne rodzaje kawowych napojów przygotowuje się na bazie espresso. A jego nie da się przygotować bez ekspresu do kawy. Dobry ekspres do kawy jest więc niezbędny.

Wybór ekspresu

Obecnie na rynku dostępne są ekspresy ręczne nazywane także kolobowymi oraz ekspresy automatyczne. Każdy z nich ma swoje zalety, ale ma także i wady. Osoby, które nie są baristami i nie planują zatrudnić w swojej kawiarni profesjonalnego baristy, powinny raczej postawić na ekspres automatyczny. Pozwoli to także na ograniczenie kosztów związanych z zakupem dodatkowych urządzeń takich, jak spieniacz do mleka oraz młynek do mielenia kawy. Zakup ekspresu kolbowego także oznacza redukcję kosztów. Ekspres kolbowy nie ma co prawda wbudowanego młynka do mielenia kawy, ale jego cena jest na tyle niska, że po doliczeniu kosztów związanych z zakupem dodatkowych urządzeń i ta uda nam się sporo zaoszczędzić.

O wyborze ekspresu nie powinny decydować tylko możliwości finansowe. Musimy także wziąć pod uwagę liczbę stolików w naszej kawiarni oraz jej wielkość. W dużej kawiarni z większą liczbą stolików lepiej sprawdzi się ekspres automatyczny. W małej ze względu na niewielkie gabaryty doskonałym wyborem będzie ekspres ręczny; dla automatycznego może w małej kawiarni brakować miejsca.