Jak obliczyć samodzielnie OC?

Jak obliczyć samodzielnie OC?

Jak obliczyć samodzielnie OC?

Polscy kierowcy są generalnie przyzwyczajeni do niskich składek ubezpieczenia OC. Oczywiście, tak czy siak narzekaliśmy na koszty ubezpieczenia, ale jednak jeśli porównać stawki w Polsce ze stawkami w chociażby Wielkiej Brytanii, widać bardzo wyraźnie, że pod niektórymi względami jesteśmy w lepszej sytuacji od Zachodu.

Niestety sielanka się skończyła, w ostatnim czasie jest coraz ciężej ubezpieczyć swoje auto za rozsądne pieniądze.

Zdecydowana ostateczność

Kierowcy coraz częściej uzmysławiają sobie, że może najwyższy czas sprzedać samochód i przesiąść się do tramwaju. Co jak co, ale mimo wszystko to ostateczność – trzeba najpierw wykorzystać wszystkie inne możliwości. Na całe szczęście takich możliwości jest całkiem sporo! Przede wszystkim powinniśmy rozejrzeć się za kalkulatorami OC, dzięki którym będziemy mogli obliczyć samodzielnie składkę. Takie kalkulatory mają tę zaletę, że nie wprowadzają kierowcy w błąd. Jeżeli kalkulator wskaże mu ofertę ubezpieczyciela A jako najbardziej korzystną, to naprawdę nie ma większego sensu szukać dziury w całym i zakładać, iż zostaliśmy zrobieni w tzw. bambuko.

Obliczamy składkę

Trzeba pamiętać także o tym, że kalkulatory typu oblicz oc są za darmo – pewnie jakieś płatne wersje istnieją, ale naprawdę nie ma większego sensu przepłacać zbytnio. Po co, skoro najzwyczajniej w świecie mamy możliwość skorzystać z możliwości jakie dają nam darmowe rozwiązania? Czyli w tym mało odkrywczym tekście chcieliśmy napisać jedno – chociaż podwyżki ubezpieczeń komunikacyjnych są niestety niezaprzeczalnym faktem, to w dalszym ciągu działają w naszym kraju tacy ubezpieczyciele, którzy przygotowali dla kierowców całkiem korzystne warunki. A przynajmniej bardziej korzystne warunki niż konkurencja. Wstrzymajmy się z umieszczeniem ogłoszenia o sprzedaży swojego samochodu, jeszcze nie wyrejestrowujmy go, sytuacja, póki co naprawdę nie jest beznadziejna. Miejmy nadzieję, że sytuacja na rynku ubezpieczeń niedługo się unormuje i wszystko będzie w porządku. Chociaż pewne zawsze znajdą się mniejsze bądź większe powody do narzekania…