Jak duży powinien być tort?

Jak duży powinien być tort?

Tort na zamówienie zazwyczaj wykonywany jest przy okazji wesela. Przyszła Para Młoda długo zastanawia się nad tym jaki tort powinni wybrać. W końcu możliwości są obecnie ogromne – jak pośród tak dużego wyboru zdecydować się na konkretne rozwiązanie? Otóż, nie jest to proste zadanie wobec czego warto zasugerować się informacjami znalezionymi na łamach wielu stron internetowych.

Dobrym pomysłem jest również pokierowanie się opinią znajomych, którzy w temacie posiadają doświadczenie. Wtedy będziemy mieć pewność, że podejmowana przez nas decyzja będzie strzałem w dziesiątkę. Taki tort na zamówienie można podać o dowolnej porze wesela.

Ilość tortu

W zasadzie to od Pary Młodej zależy, kiedy zdecydują się go podać. Jeżeli już wybrałeś tort to na pewno zastanawiasz się, jaką ilość powinieneś zamówić. Zwykle jednak liczy się około 10 dkg/os jeśli tort będzie podany po obiedzie w formie deseru, a około 8 dkg/os jeśli będzie podany o północy. Przy czym licząc w ten sposób będziemy mogli uzyskać wyłącznie samą wagę tortu jaka będzie potrzebna na porcje tortu dla gości. Natomiast osobno liczy się jeszcze wszystkie potrzebne dekoracje.

Masa marcepanowa

Jak duży powinien być tort?Bywa i tak, że przy wyborze pewnych kształtów tortu i o określonym wyglądzie trzeba doliczyć jeszcze kilka gram na masę marcepanową, dekoracje, wypełnienie kształtów. Zadaniem cukiernika jest pomoc w określeniu wagi tortu. Miej na uwadze, że to Ty decydujesz się na wybór tortu, a cukiernik ma Wam doradzić najlepsze rozwiązanie. Trzymając się tych kilku kwestii będziemy mogli wpłynąć na podjęcie najlepszej decyzji z jakiej to będziemy zadowoleni. Postarajmy się zatem o tym nie zapominać ani na moment a na pewno będziemy w pełni usatysfakcjonowani podjętą przez nas decyzją. Wiele cennych informacji dostaniemy ze stron internetowych zajmujących się daną tematyką. Do nich na pewno należą fora internetowe, które skupiają osoby dzielące się swoim doświadczeniem w danej tematyce.