E-mail marketing: jak stworzyć bazę maili?

E-mail marketing: jak stworzyć bazę maili?

E-mail marketing: jak stworzyć bazę maili?Marketing e-mailowy zaliczany jest to najbardziej skutecznych działań promocyjnych. Jego zaletą jest bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem lub kontrahentem, a także możliwość atrakcyjnego przedstawienia swojej oferty. Dobrze przeprowadzona kampania promocyjna z użyciem poczty elektronicznej pozwala nawiązać stałą współpracę z innymi firmami oraz pozyskać wiernych klientów.

Planując reklamę przez e-mail, należy jednak zachować ostrożność – wykorzystywanie adresów, których właściciele nie zgodzili się na otrzymywanie ofert reklamowych, może skończyć się w sądzie. Jak pozyskać legalną i bezpieczną bazę maili?

Kampania e-mailowa – jak działać zgodnie z prawem?

 

Jeśli reklama z wykorzystaniem poczty elektronicznej ma być skuteczna, należy zadbać o wiele kwestii. Forma reklamy powinna być atrakcyjna dla użytkownika i prezentować firmę w dobrym świetle. Użytkowników, do których wyślemy wiadomość o naszych produktach i usługach, warto zaproponować specjalne obniżki i rabaty.
Inna istotna sprawa w przypadku kampanii e-mailowej jest legalność. Planując reklamę e-mail, powinniśmy pamiętać, że zgodnie z prawem nie wolno nam wykorzystywać adresów osób, które nie wyraziły na to zgody. Pozyskiwanie adresów bez zgody użytkowników to przestępstwo, które grozi poważnymi konsekwencjami, takimi jak grzywna, a nawet kara więzienia.
Sprawdź także: http://www.infobrokering.com.pl/bazy-emailingowe/

Skąd pozyskać adresy mail do kampanii reklamowej?

 

Jak przeprowadzić działania promocyjne, nie łamiąc prawa? Pierwszy krok to poproszenie o zgodę na wysyłanie ofert marketingowych klientów, którzy już korzystają z usług naszej firmy. Druga możliwość, która pozwoli nam dotrzeć do nowych osób, jest zakup gotowej bazy. Istnieją specjalistyczne firmy, które za zgodą użytkowników gromadzą ich dane i udostępniają do działań promocyjnych. Jeśli potrzebna nam gotowa baza maili do firm lub użytkowników indywidualnych, możemy dokonać jej zakupu przez internet. Pozyskana w ten sposób baza musi dodatkowo zostać przez nas zarejestrowana – dopiero wtedy przesyłanie ofert reklamowych będzie w pełni zgodne z zapisami prawa.