Duże różnice w cenach biur w Krakowie

Duże różnice w cenach biur w Krakowie

Duże różnice w cenach biur w KrakowieNieruchomości komercyjne to zawsze problem. Dzieje się tak, ponieważ są to nieruchomości, w przypadku których lokalizacja ma znaczenie krytyczne do tego stopnia, że poszukiwanie w wielu przypadkach substytutów i alternatyw jest praktycznie niemożliwe, a do tego najlepsze lokalizacje dla jednego biura są najczęściej najlepszymi lokalizacjami także dla innych biur, więc w przeciwieństwie do chociażby nieruchomości przemysłowych, nie można liczyć na znalezienie dla siebie lokalizacji, która dla inny podmiotów jest daleka od optymalnej. Pojawia się dramatycznie silna konkurencja.

Oczywiście taka konkurencja jest bardzo zróżnicowana. Biura do wynajęcia w Krakowie można dzielić pod wieloma względami. Najczęściej kategoryzuje się je w oparciu o kasy biurowców. Klasa biurowca to syntetyczne ujęcie jakości budynku oraz pomieszczeń, na co składa sie bardzo długi szereg różnych czynników.

Konkretna lokalizacja

Nie warto w tym miejscu wchodzić w szczegóły. Istotne jest to, że pojawiają się konkretne lokalizacje, gdzie walka o biura jest zażarta, a do tego mamy lokalizacje, w których lokalizują się firmy nie posiadające zwyczajnie funduszy na lepsze biura. Warto w tym miejscu podkreślić, że biurowców klasy A w naszym kraju praktycznie nie ma w ogóle. Klasy biurowców to kwestia luźna i nie jest to w żaden sposób unormowane jakimikolwiek przepisami, ale wiele firm oczekuje, że zaoferowane im biura będą miały właśnie taki poziom. W związku z ich brakiem, firmy w Krakowie walczą o biura A- lub B+, w zależności od przyjętej nomenklatury.

Praktyka rynkowa

Podkreślmy jeszcze raz, że jest to ujęcie nieoficjalne, ale tym niemniej często wykorzystywane w praktyce rynkowej. Kilka najlepszych biurowców w Krakowie jest po prostu oblegane i biura do wynajęcia Kraków w tych miejscach, chociaż ceny są zabójcze, nigdy praktycznie nie są dostępne. Taka sytuacja sprawia jednak, że lokalizacje peryferyjne, dalekie od optymalnych dla praktycznie wszystkich firm, oferowane są po stosunkowo przystępnych cenach Nie można powiedzieć, że gdziekolwiek w Krakowie jest tanio, ale różnice w cenach są bardzo duże.