Domowy sejf – czy jest potrzebny?

Domowy sejf – czy jest potrzebny?

 

Domowy sejf – czy jest potrzebny?Sejf w domu nie jest popularnym widokiem. Kojarzy się raczej z siedzibą bardzo bogatej rodziny, która musi ochraniać swoje zasoby. Tymczasem sejf bywa przydatny także wtedy, gdy rodzina nie posiada ogromnego majątku. Każdy, kto zastanawia się nad kupnem domowego sejfu antywłamaniowego powinien odpowiedzieć sobie na proste pytanie – czy to, co chcę w nim przechowywać, jest więcej warte niż sam sejf? Solidne sejfy antywłamaniowe nie są zwykle tanie.

Koszt sejfu

Ceny sejfów zaczynają się już poniżej pięciuset złotych. W takiej cenie można nabyć prosty, mały sejf o niskim poziomie zabezpieczeń, w zupełności wystarczający jednak na wiele domowych potrzeb. Można w nim przechowywać oszczędności, biżuterię, ważne dokumenty, wszystko to, co rodzina uważa za warte zabezpieczenia. Osoby posiadające pozwolenie na broń także przechowują ją często w sejfie – żeby utrudnić dostęp do niej niepowołanym. Koszty sprawdzisz na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-antywlamaniowe

Kiedy się opłaca?

Zakup domowego sejfu opłaca się szczególnie wtedy, gdy jest w nim co ukryć – to dość oczywiste stwierdzenie, jednak jest w nim sporo prawdy. Biorąc pod uwagę sejfy antywłamaniowe oraz ich ceny, widać wyraźnie, że różnią się ze względu na zabezpieczenia. Decydując się na sejf warto zwrócić uwagę na ich poziom – nie opłaca się kupować sejfu, który może sforsować nawet niezbyt zaawansowany włamywacz. Godne polecenia są zamki cyfrowe, klucze mechaniczne i elektroniczne blokady czasowe, a najlepiej połączenie tych trzech – z podpiętym czujnikiem alarmu, który zawiadomi odpowiednie służby, gdy wychwyci częstotliwość drgań charakterystyczną dla piłowania czy siłowania się z zamkiem.

Gdzie umieścić sejf?

Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym stanie zakupiony sejf. Jeśli zostanie nadmiernie wyeksponowany, może wręcz prowokować do włamania i kradzieży. Warto więc przemyśleć tę kwestię. Wiele osób przechowuje sejfy antywłamaniowe w ścianach – są to specjalne sejfy ścienne, ich drzwiczki można zasłonić na przykład obrazem. Istnieją także sejfy meblowe, do wkomponowania w zestaw mebli, oraz wolnostojące, pozwalające na największą dowolność.