Domowe sposoby wybielania zębów

Domowe sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów za sprawą domowych sposobów już w zasadzie odeszły w niepamięć. Jednak warto będzie do nich wrócić ponieważ będziemy mogli w łatwy i tani sposób zmienić kolor naszych zębów. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas pominięte wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej – w tym wypadku musimy zainwestować około 2zł w sodę oczyszczoną, którą skomponujemy z innym darem natury np. truskawkami.

Domowe sposoby

Należy rozgnieść truskawkę i dodać do niej pół łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie będzie nałożyć taką mieszankę na zęby i pozostawić na około 5 minut. Truskawki zawierają kwas jabłkowy, który oddziałuje na przebarwienia, podczas gdy soda oczyszczona usuwa je. Na koniec wystarczy wyszczotkować zęby, a zabieg stosować raz na tydzień. Jest to jedna z tych metod, do których zdecydowanie warto będzie powrócić. Podobne działanie do truskawek ma sok z cytryny. Nie można jednak „przedobrzyć”! Zbyt częste stosowanie tego typu mieszanek może przyczynić się do zniszczenia naszego szkliwa.

Naturalna pasta do zębów

Domowe sposoby wybielania zębówZa skuteczną, naturalną pastę do zębów uchodzi soda oczyszczona z wodą utlenioną. Należy również wymieszać te składniki do osiągnięcia konsystencji podobnej do pasty, szczotkować 3 minuty, wypłukać i następnie użyć normalnej pasty do zębów. Taka pielęgnacja daje efekty, gdy stosujemy ją codziennie. Jest jeszcze trochę podobnych metod, jednak te wydają się najtańsze i najmniej uciążliwe. Domowe sposoby na bielszy uśmiech nie gwarantują bezpieczeństwa naszych zębów a efekt może okazać się krótkotrwały, gdy znów się zaniedbamy. Pamiętając o tych metodach będziemy mogli być pewni, że wybierzemy najlepsze rozwiązanie. Są to kwestie, które odgrywają kolosalne znacznie wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.