Czy założenie kwiaciarni internetowej może się opłacić

Czy założenie kwiaciarni internetowej może się opłacić

W dzisiejszych czasach otworzenie intratnego biznesu to bardzo trudne zadanie, ponieważ odnalezienie branży przynoszącej wciąż spore zyski jest bardzo trudne. W gazetach możemy przeczytać o ogólnoświatowym kryzysie i recesji na niemal wszystkich rynkach.

Jest jednak pewien dział, który wciąż radzi sobie świetnie i na dodatek odnotowuje w ostatnich latach wzrost. Mowa o niczym innym jak sprzedaż internetowa, która jest powszechnie dostępna w Polsce dopiero od kilku lat. Internet jest jeszcze dość młody, więc istnieje jeszcze szansa na wbicie się ze swoim sklepem do i tak już mocno obstawionej branży kwiatowej.

Walka o klientów

Czy założenie kwiaciarni internetowej może się opłacićSprzedając kwiaty przez internet trzeba mieć świadomość, że nie jest to łatwa działka i trzeba mieć wiele silnej woli by utrzymać w ryzach ten interes. Trudne są szczególnie początki, kiedy trzeba walczyć o każdego klienta i sprzedawać towar po kosztach, aby zachęcić do skorzystania ze swoich usług. Czasami zdarza się nawet tak, że przez pierwszy rok poczta kwiatowa kraków odnosi same straty tylko po to, aby zyskać lojalnych i stałych klientów, którzy zawsze będą chętnie wracać do naszego sklepu. Uruchamiając swoją witrynę w sieci musi być ona zupełnie gotowa. Nie może mieć miejsca sytuacja, w której klient chce wejść w jedną z zakładek po czym okazuje się, że jest ona jeszcze niedostępna. Taka sytuacja potrafi zniechęcić potencjalnych klientów. Jeśli chodzi o ekwiaty to bardzo ważna jest prezencja strony. Musi być ona dopracowana pod każdym względem graficznym.

Działania marketingowe

Ludzie kojarzą kwiaty z pięknym widokiem jak i miłym zapachem, dlatego warto więc część tego piękna przenieść na swój serwis sprzedażowy, który przedstawia kwiaty wysyłka. Ponadto poczta kwiatowa poznań musi w pierwszej fazie wydać spore kwoty na działania marketingowe, gdyż ludzie muszą się dowiedzieć o istnieniu firmy. Jednak reklama nie ma sprawować jedynie funkcji informacyjnej, ale również musi zachęcać do odwiedzenia serwisu i złożenia zamówienia. Poczta kwiatowa musi również mieć pełen zestaw akcesoriów, które klient chciałby nabyć wraz z kwiatami, aby nie musiał on szukać ich w sklepie konkurencji. W takim wypadku może on tam dokonać całych zakupów, lepiej więc mieć wszystko, czego ludzie oczekują.