Czy warto założyć herbaciarnię?

Czy warto założyć herbaciarnię?

Czy warto założyć herbaciarnię?Herbata jest jednym z naszych ulubionych napojów. Liczba herbaciarni jest jednak w Polsce bardzo mała. Z pewnością więc osoby, które planują otwarcie własnej firmy, lubią herbatę i nie boją się wyzwań mogą otworzyć w swoim mieście herbaciarnię.

Jaką lokalizację wybrać dla naszej herbaciarni?

Od miejsca, w którym otworzymy herbaciarnię zależy, czy odniesie ona sukces, czyli czy będzie odwiedzana przez licznych gości. Herbaciarnie warto otworzyć w pobliżu:

  • centrum handlowego;
  • biurowców;
  • dworca kolejowego, autobusowego lub lotniska;
  • miejsc atrakcyjnych dla turystów.

Jaka może być oferta naszej herbaciarni?

Najważniejsza będzie oczywiście herbata. Podstawą powinna być czarna herbata liściasta. WE dobrej herbaciarni tylko czarna herbata to zbyt mało. Koniecznie w karcie musi się znaleźć także herbata zielona, biała i czerwona. Z kolei latem warto wprowadzić do oferty herbatę mrożoną. Na pewno do naszej herbaciarni chętnie wybiorą się także amatorzy słodkości. Dobrej jakości, smaczne i świeże ciasta domowego wypieku będą dla wielu dodatkowym atutem naszego lokalu. Naszym gościom powinniśmy stworzyć także możliwość zakupienia wybranego przez siebie rodzaju herbaty. W herbaciarni goście powinni mieć również możliwość zakupienia akcesoriów niezbędnych do przygotowania pysznego naparu herbaty w swoim domu.

Jaki może być wystrój herbaciarni?

To kwestia naszego gustu i możliwości finansowych. Na pewno muszą się w niej znaleźć wygodne krzesła, fotele i kanapy oraz dostosowane do ich stylu stoliki. Koniecznie na wyposażeniu herbaciarni powinny znaleźć się regały do przechowywania herbaty, akcesoria, w których będziemy przygotowywać napar i podawać go gościom. Planując sprzedaż herbaty konieczny będzie zakup wagi i różnej wielkości opakowań.

Liczba herbaciarni w naszym kraju jest na chwilę obecną bardzo mała. Z pewnością więc jest to nisza na rynku, którą my właśnie możemy częściowo wypełnić. Herbaciarnia, w której będziemy podawali dobrze zaparzoną herbatę ma szansę przyciągnąć wielu amatorów tego napoju.